Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
16+
2+
3+
4+
5+
Adulți
Albume
Albume
Anunturi
Anunturi de actualitate
Arhivă
Artiști ai Teatrului Țăndărică
Ateliere Impuls 2017
Ateliere Impuls 2018
Ateliere Tandarica Altfel
Ateliere TSC
Campanii
Conducere
Conferinte educationale
Conferinte IDEEA Impuls 2017
Conferinte IDEEA Impuls 2018
Conferinte profesionisti
Decernare premii Impuls 2017
Dictionar
Experiment performativ 2017
Expozitie/Perpetuum Tandarica
Festivaluri
Implus 2016
Impuls 2017
Impuls 2018
Impuls 2019
Întâlniri 2017
Intalniri 2018
Întâlniri informaționale 2017
Interviu
Lansare de carte 2017
Lansare de carte 2018
Noutati
Pagini privacy
Povestile Romaniei
Premii
Proiecte
Proiecte Salt 2017
Proiecte Salt 2018
Proiecte SALT 2019
Salt
Salt 2017
Salt 2018
SALT 2019
Spectacole
Spectacole Impuls 2017
Spectacole ImPuls 2018
Spectacole TSC
Stagiunea de vara TSC
Stagiunea Tandarica Altfel
Tandarica Altfel
Tandarica in miscare
Teatrul Itinerant
Template
TSC

Un Țăndărică Altfel pentru micii spectatori

Primăria Municipiului București prin Teatrul de Animație Țăndărică, organizează în luna aprilie, cea de-a 5-a ediție a Festivalului ”Țăndărică Altfel”, un maraton al evenimentelor culturale, sociale și educative, dedicate celor mici.

Programul festivalului va cuprinde, pe lângă foarte multe spectacole, atelierele de jocuri teatrale și construcție de marionete care îi introduc pe copii în culisele teatrului, oferindu-le ocazia să vadă ce pași trebuie urmați pentru a realiza un spectacol de animație. 

Ne dorim ca tânăra generație să aibă toate informațiile necesare pentru a se dezvolta armonios, intelectual, emoțional, social și civic așa că partenerii festivalului vor oferi, într-o manieră prietenoasă, atât copiilor, cât și părinților soluții, răspunsuri, informații cheie de comportament corect în situații critice în cadrul următoarelor sesiuni de informare și comportament preventiv:

  • Copilăria în siguranță – Întâlnire cu Inspectoratul General al Poliției Române
  • Micul salvator– Întâlnire cu SMURD – Serviciul Mobil de Urgență, Reanimare și Descarcerare
  • Prietenul meu, pompierul – Întâlnire cu Inspectoratul pentru Situații de Urgență
  • Copii și părinți în lumea lui ”NU VREAU” – întâlnire cu psiholog Monica Dinulescu
  • Terapie cu animale – prietenul cel mai bun al unui copil – Prezintă Alexandra Micu și cățelul Carol.

”Țăndărică Altfel” este un festival de informare, creativitate și educație prin artă și se desfășoară în luna aprilie Teatrul de Animație Țăndărică.


Program Festivalul Țăndărică Altfel, ediția a V-a

Luni, 1 aprilie 2019

10:00 Mica sirenă, 3+, 50 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Marți, 2 aprilie 2019

10:00 Rățușca cea urâtă, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Miercuri, 3 aprilie 2019

10:00 Rățușca cea urâtă, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Joi, 4 aprilie 2019

10:00 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Vineri, 5 aprilie 2019

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică)

Sâmbătă, 6 aprilie 2019

10:00; 12:00 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)
11:00 Micul salvator– Întâlnire cu SMURD – Serviciul Mobil de Urgență, Reanimare și Descarcerare (Sala Țăndărică)
11:20 Scufița Roșie, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)
11:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură)

Duminică, 7 aprilie 2019

11:00 Copilăria în siguranță – Întâlnire cu Inspectoratul General al Poliției  Române (Sala Țăndărică)
11:20 Cei trei purceluși, 3+, 50 min. (Sala Țăndărică)
11:00 Pinocchio, 3+, 50 min. (Mall Băneasa)

Luni, 8 aprilie 2019

10:00 Fata babei și fata moșneagului, 3+, 70 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Marți, 9 aprilie 2019

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Miercuri, 10 aprilie 2019

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Joi, 11 aprilie 2019

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Vineri, 12 aprilie 2019

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Sâmbătă, 13 aprilie 2019

11:00 Prietenul meu, pompierul – Întâlnire cu Inspectoratul pentru Situații de Urgență  (Sala Țăndărică)
11:20 Mica sirenă, 3+, 50 min. (Sala Țăndărică)
10:00; 12:00 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Duminică, 14 aprilie 2019

11:00 Terapie cu animale de companie (Sala Țăndărică)
11:20 Tigrișorul Petre, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică)
11:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură)

Luni, 15 aprilie 2019

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Marți,16 aprilie 2019

10:00 Croitorașul cel viteaz, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Miercuri, 17 aprilie 2019

10:00 Apolodor, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Joi, 18 aprilie 2019

10:00 Eu, Oblio, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Improveste, 4+, 60 min. (Anima Studio Țăndărică) 

Vineri, 19 aprilie 2019

10:00 Jack și vrejul de fasole, 5+, 55 min. (Sala Țăndărică)
10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Sâmbătă, 20 aprilie 2019

11:00 Copiii și părinții în lumea lui ”NU VREAU” – întâlnire cu psiholog Monica Dinulescu (Sala Țăndărică)
11:20 Motanul încălțat, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)
11:00 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Mall Băneasa)
11:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură)

Duminică, 21 aprilie 2019

11:20 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)
10:00; 12:00 Ursul păcălit de vulpe, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Luni, 22 aprilie 2019

10:30 Ridichea uriașă, 3+, 50 min. (Anima Studio Țăndărică)

Marți, 23 aprilie 2019

09:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură)
10:00 Scufița Roșie, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)
14:30 Motanul încălțat, 3+, 55 min. (Spitalul ”Marie Curie”

Miercuri, 24 aprilie 2019

09:30 Atelier de jocuri teatrale și construcție de marionete (Atelier Pictură)
10:00 Jack și vrejul de fasole, 5+, 55 min. (Sala Țăndărică)

Joi, 25 aprilie 2019

10:00 Lampa lui Alladin, 4+, 60 min. (Sala Țăndărică)
14:00 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Spitalul ”Grigore Alexandrescu”)

Vineri, 26 aprilie 2019

11:00 Capra cu trei iezi, 3+, 55 min. (Sala Țăndărică)

Sâmbătă, 27 aprilie 2019

10:00 Albă ca zăpada, 3+, 60 min. (Sala Țăndărică)


 

#festival #TandaricaAltfel #altfeldescoala #puppet

 

Pentru mai multe detalii, vă rugăm contactați: 

Teatrul de Animație Țăndărică
Consultant Artistic: Miruna Simian, miruna@teatrultandarica.ro
Parteneriate Media: pr@teatrultandarica.roleonard@teatrultandarica.ro
Website: www.teatrultandarica.ro
Facebook: www.facebook.com/teatrultandarica
Telefon: 021.316.30.03

Share this post


X