Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
16+
2+
3+
4+
5+
7+
Adulți
Albume
Albume
Anunturi
Anunturi de actualitate
Arhivă
Artiști ai Teatrului Țăndărică
Ateliere Impuls 2017
Ateliere Impuls 2018
Ateliere Tandarica Altfel
Ateliere TSC
Campanii
Conducere
Conferinte educationale
Conferinte IDEEA Impuls 2017
Conferinte IDEEA Impuls 2018
Conferinte profesionisti
Decernare premii Impuls 2017
Dictionar
Experiment performativ 2017
Expozitie/Perpetuum Tandarica
Festivaluri
Implus 2016
Impuls 2017
Impuls 2018
Impuls 2019
Întâlniri 2017
Intalniri 2018
Întâlniri informaționale 2017
Interviu
Lansare de carte 2017
Lansare de carte 2018
Noutati
Pagini privacy
Povestile Romaniei
Premii
Proiecte
Proiecte Salt 2017
Proiecte Salt 2018
Proiecte SALT 2019
Salt
Salt 2017
Salt 2018
SALT 2019
Spectacole
Spectacole Impuls 2017
Spectacole ImPuls 2018
Spectacole TSC
Stagiunea de vara TSC
Stagiunea Tandarica Altfel
Tandarica Altfel
Tandarica in miscare
Teatrul Itinerant
Template
TSC

Premiile ImPuls 2019

Festivalul Internațional al Teatrului Contemporan de Animație ImPuls organizat de Primăria Municipiului București prin Teatrul de Animație Țăndărică, în parteneriat cu UNIMA România și ASSITEJ România, s-a desfășurat în perioada 12-19 septembrie 2019.

Juriul festivalului compus din: Ema Stere, jurnalist; Daniel Chirilă, regizor, dramaturg și actor; Călin Mocanu, manager al Teatrului de Animație Țăndărică și Miruna Simian, consultant artistic al Teatrului de Animație Țăndărică, a acordat următoarele premii:

  1. Premiul pentru cel mai bun text de dramaturgie contemporană: Feng Li pentru textul spectacolului ”Copacul”, Teatrul Național pentru Copii din China
  2. Premiul pentru stimularea jocului interactiv: ”De mână cu tine…nu mă mai tem și aflu frumusețea lumii”, Teatrul de Păpuși Gulliver Galați
  3. Premiul publicului: ”Scufița roșie și lupul cel flămând”, Teatrul de Păpuși Puck Cluj-Napoca
  4. Premiul pentru scenografie: Eugenia Tărășescu Jianu pentru scenografia spectacolului ”Califul barză”, Teatrul de Animație pentru Copii și Tineret Imaginario Ploiești
  5. Premiul pentru interpretare: Jasmina Mitrici, Ștefan Roman și Victoria Rusu pentru rolurile din spectacolul ”Extraterestrul care își dorea ca amintire o pijama”, Teatrul pentru Copii și Tineret Merlin Timișoara
  6. Premiul pentru regie: Béres László pentru regia spectacolului ”Extraterestrul care își dorea ca amintire o pijama”, Teatrul pentru Copii și Tineret Merlin Timișoara
  7. Premiul pentru cel mai bun spectacol: ”Odlot”, Teatrul de Animație Poznan, Polonia

Share this post


X